Zlata Pecka - logo

Soutěž kreativity v reklamě pořádaná AČRA MK
aktuální ročník 2016

Zveme vás na slavnostní předávání Prima Zlatých pecek s následnou afterpárty

Sejdeme se tradičně v klubu Lávka. Informace o vstupenkách uvnitř článku.


Příjem přihlášek prodloužen do pátku 4. listopadu

Využijte poslední šanci přihlásit svoje reklamní pecky!


Prima Zlatá pecka 2016 odstartovala! Letos v barvách Pevnosti Boyard!

Těm nejkreativnějším reklamám bude fandit Prima Zlatá pecka už po dvaadvacáté. Vše bude v rukách devatenácti porotců v čele s jejím šéfem, čestným předsedou Michalem Vieweghem.


Prima Zlatá pecka 25. února: ty nejlepší české, slovenské a světové reklamy

V klubu Lávka to bude 25. února určitě kreativní superkoncentrát: na galavečeru předávání cen 21. ročníku Prima Zlaté pecky budeme znát nejen ty nejlepší české a slovenské reklamy, ale na večerní projekci Noci reklamožroutů uvidíme také ty nejlepší reklamy z více než 50 zemí světa. Prima Zlatá pecka je nejstarší soutěží kreativity v reklamě u nás a tradičně jí poskytlo záštitu Ministerstvo obchodu a průmyslu.

Do letošní Prima Zlatá pecky přihlásilo své nejlepší práce 56 agentur, které v odborné porotě hodnotili profesionálové z několika uměleckých oborů: skladatel a dirigent Varhan Orchestrovič Bauer, režiséři F. A. Brabec a Jiří Mádl, producent a scénárista Ondřej Trojan a další tvůrci. Na únorové finále Zlaté pecky přijde i její čestný předseda, světoznámý fotograf a několikanásobný držitel ceny World Press Photo Antonín Kratochvíl: „Já už sice vím, kdo si Pecky odnese, ale zvědavý jsem hodně na neřízenou střelu Jakuba Koháka, který Pecku opět moderuje.“

Herecká asociace a Český národní panel jsou partnery ankety a výzkumu, který nám prozradí výsledky Nejlepšího herce v reklamě. Paralelně s Prima Zlatou peckou pořádá v zátoce vedle klubu Lávka „Benátskou noc“ také televize Prima. Na noblesní výletní lodi Nepomuk se sejdou herci, tvůrci a hosté televize Prima.


Prima Zlatá pecka 2015 – hlavní porota zasedá již ve čtvrtek

Letošní Prima Zlatá pecka zdá se láme rekordy - své nejlepší práce přihlásilo 56 agentur a celkový počet prací dosáhl čísla 168. Tento týden zasedají odborné poroty k posouzení přihlášených product placementů pod vedením Štěpána Woldeho (Media One) a digitální a multimediální porota, které předsedá Tomáš Jindříšek (Dark Side). Kdo se umístí na shortlistu rozhodne ve čtvrtek 26. Listopadu v klubu Lávka hlavní porota pod vedením jejího čestného předsedy Antonína Kratochvíla: „Bude to asi těžké rozhodování, prací je hodně, nejvíc mne překvapuje počet přihlášek multimediálníích prací a rozhlasových spotů...“ těší se na finále světoznámý fotograf a několikanásobný držitel ceny World Press Photo Antonín Kratochvíl.


LAST CALL: Prima Zlatá pecka - ve středu 4.11. máte poslední šanci přihlásit svoje práce!

Ještě do středy 4.11. máte šanci přihlásit vaší kreativní bombu do Prima Zlaté pecky. V následujícím týdnu zasedají všechny odborné poroty a jedenadvacátý ročník Zlaté pecky bude znát spolu s vámi svůj short list. Nezapomeňte - za každou přihlášku získáte i vstupenku na slavnostní galavečer, následnou afterparty s Nocí reklamožroutů v hodnotě 700 Kč zcela ZDARMA.


Prima Zlatá pecka uvede světovou reklamní show Playstation Noc reklamožroutů


<p>Prima Zlatá pecka uvede světovou reklamní show Playstation Noc
reklamožroutů</p>

Slavnostní předávání cen Prima Zlatá pecka 2015 bude v únoru spojeno s populární filmovou přehlídkou složenou z nejlepších reklam z celého světa Playstation Noc reklamožroutů. 25. únor 2016 se tak stane českým svátkem reklamy, který potěší nejen Zlatou peckou oceněné kreativce, ale všechny, kteří se reklamou rádi baví.


Soutěž reklamní kreativity PRIMA Zlatá pecka oceňuje ty nejlepší již 20 let

Prima Zlatá pecka již jubilejně podvacáté v klubu Lávka udělovala ceny těm nejlepším kreativním počinům v reklamě. Pořadateli soutěže Asociaci českých reklamních agentur a marketingové komunikace v tom pomáhal tradičně excentrický Jakub Kohák a řada a vzácných hostů na pódiu v čele s milým Robertem Vanem, který se letos po Jiřím Suchém ujal funkce čestného předsedy soutěže.


Prima Zlatá pecka 2014 zná své nominace


<p>Prima Zlatá pecka 2014 zná své nominace</p>

Umělecký fotograf Robert Vano předsedal hlavní osmičlenné jury Prima Zlatá pecka 2014, ve které i letos měly silné zastoupení slovenské agentury. Celkem se do jubilejního již XX. ročníku této nejstarší soutěže kreativity v reklamě u nás přihlásilo 141 prací od 38 českých a 8 slovenských agentur a zadavatelů.


PRIMA Zlatá pecka 2014 zná již členy poroty

PRIMA Zlatá pecka 2014 zná již členy poroty

Vždycky jsme se snažili o to, aby členy odborných porot byli ti z nejrenomovanějších, kterých si v naší i umělecké branži vážíme: oscarový Theodor Pištěk, kameraman Miroslav Ondříček, režiséři Juraj Jakubisko a Jan Hřebejk, Jirka Bartoška, Michal Horáček, Michal Pavlíček, Jan Mattlach, Jiří Suchý a řada dalších. Čestným předsedou poroty letošního ročníku PRIMA Zlatá pecka 2014 je umělecký fotograf Robert Vano.